Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısına katılan Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, herkesin merak ettiği asgari ücret zammı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Peki 2019 Asgari ücret zammı belli oldu mu? Asgari ücret ile alakalı tüm gelişmeler haberimizde...

Asgari ücret zammı konusunda gelişmeler devam ederken bugün ikinci toplantıda da çok önemli istişarelerde bulunuluyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısına katılan Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, "Hükümet tarafı olarak TÜİK raporlarını gelecek hafta yapılacak komisyonda alacağız. Çıkacak sonucun hayırlar getirmesini diliyorum" dedi. Genel Müdür Önder, toplantının açılış konuşmasında, tarafları dinleyeceklerini belirterek, "Bunun yanında, hükümet tarafı olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığından içerisinde bulunduğumuz yılda meydana gelen ekonomik ve sosyal gelişmeler ile önümüzdeki yılki hedeflerimize ilişkin bir sunum dinleyeceğiz, raporlarını alacağız." açıklamasını yaptı.

TÜİK'ten de benzer bir çalışma talep edildiğini ama o raporun bugüne yetişmediğini ifade eden Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, söz konusu raporun gelecek hafta Türk-İş'in ev sahipliğindeki toplantıda gündeme geleceğinin söyledi.

Genel Müdür Önder, "Bu ayın sonuna kadar gerekli bütün çalışmaları ve elimizden gelen her şeyi yapıp, hiçbir şeyi gözden kaçırmadan iyi bir asgari ücret rakamı sunmayı umuyoruz. Çıkacak sonucun ülkemize, ekonomimize, asgari ücretlilerimize ve tüm çalışanlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum." dedi.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.