Kamu idaresi, Orta Vadeli Plan ve Orta Vadeli Mali Plan’ın duyurulmasının takip eden mali bütçe teklif etmesinin, bütçe mali çağrının ve ek ile bildirilen rehbere uygun olarak en fazla geciken Eylül ayı sonuna kadar e bütçe sistemine gidilecek. Teklif, aynı zaman içerisinde kamu idaresi, OVP ve Orta Vadeli Mali Plan için yetkilenen kişiler tarafından imzalanarak Maliye Bakanlığı’na yollanacak.

BÜTÇE HAZIRLIĞI BAŞLATILDI

Maliye Bakanı Naci Ağbal imzalar hakkında yazılı bilgilendirmeye göre, Orta Vadeli Program ve Orta Vadeli Mali Plan’ın idaresinin ihtiyacını dikkate alacağı belgeler hazırlanabilmesi amacı ile, 2018-2020 dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı hazırlık çalışmaları başlatıldı.

OVP’NİN YAYINLANMA ZAMANI BAKANLIKÇA BELİRLENECEK

Kamu idaresinin öncelik ile Orta Vadeli Mali Plan ekinde ki tavanlara has olmak kaydıyla 2018-2020 dönemine ait hizmetin önceliği hedef doğrultusunda kredi ihtiyaçlarını ve gelir düşüncelerini bilgilendiren bütçe istekleri, 10 Temmuz 2017'ye kadar e bütçe programında Maliye Bakanlığına göndermeleri gerekiyor. Kamu idareleriyle bütçe görüşmesi, alınan teklifler içerisinde, Orta Vadeli Plan’nin yayınlanması öncesinde Maliye Bakanlığı tarafından belirlenecek.