Aşağı yukarı 200 bin devlet çalışanını ilgilendirmekte olan toplu iş sözleşmesi adı verilen sözleşmenin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan'ın katılımı ile düzenlenmiş olan resmi tören ile imzalar atıldı.

BAKANLIK TOPLANTI SALONUNDA İMZALAR ATILDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan'ın katılımıyla gerçekleştirilen "toplu iş sözleşmesi programında" imza töreni, Bakanlıkların toplandığı salonda gerçekleştirildi.

İhlas Haber Ajansı’nda yer verilen haberde şöyle bahsedildi, imza töreni boyunca konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, " Aşağı yukarı iki ay süren ve bir süre boyuncada kamu çalışanlarını merakla beklediği toplu olarak sözleşmesi ile alakalı bir çalışma dönemimiz bulundu. 3 Temmuz Pazartesi günü çerçeve sözleşmeyi Başbakanımız Binali Yıldırım huzurunda ve onların da katılımıyla bitirmiş olduk. Burada özellik ile aylık kazancı düşük olan ya da 3 bin Türk Lirası'nın gerisinde olan çalışanlar için bu konuyla alakalı ciddi derecede fedakarlık yaparak ve iyileştirmek için insan üstü çaba sarf ederek anlayış ile çalışmaları sürdürmüş olduk." İfadelerinde bulundu.