Polis Akademisi’nin 20. dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne polis adayı alımı için gerçekleştirmiş olduğu sınavın sonuçları açıklandı. Polis Akademisi'nden yapılan bildiride, sınavların sonuçlanmasının ardından 7 bin 423 erkek ve 1.000 kadın aday Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne çağrılacak.

Adaylar sınav sonucunu Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait olan www.egm.gov.tr ya da Polis Akademisi Başkanlığı’nın ait olan www.pa.edu.tr internet sitesinden T.C. kimlik numarası ile e devlet şifresini girdiği takdirde öğrenmiş olacak.

Adaylar, intibak eğitimi başlangıcı olarak 11 Temmuz 2017 günü saat 17:00'ye kadar belirlenmiş olan POMEM'lerde hazır bulunması gerekmekte.

İŞTE O AÇIKLAMA ŞÖYLE

20. dönem POMEM giriş sınav sonuçları açıklanması tamamlanmıştır. Sınavın sonucunda 7 bin 423 kadın aday Polis Meslek Eğitim Merkezleri’nde planlaması yapılmıştır.

Adayların sonuçları, posta yolu ile ya da diğer iletişim araçları ile bildirilmesi yapılmayacaktır. Resmi internet sitemiz üstünden ilan ettiğimiz sonuçlar tebligat niteliği taşımaktadır.

Yedek planlamalar ile alakalı sonuçlar da resmi internet sitemizden açıklanması yapılacaktır. Yedek olarak planlanan adayların ise posta yolu ile ya da diğer iletişim araçları ile bildirilmesi yapılmayacaktır. Bu sebeple sınav sonucu doğrultusunda yedek olarak belirtilen adaylar yapılacağı yedek planlamanın ile alakalı olarak resmi internet sitemizde takip etmeleri gerekiyor.