15 Temmuz Köprüsü'nün yenileme çalışmalarının başlanacağı açıklandı. 

Bakan Arslan'ın verdiği demeçte: "Köprüdeki bakım onarım çalışmaları 12 Haziran'da başlayacak, 31 Ağustos'ta da sona erecek" ifadesini kullandı


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, verdiği demeçte, "15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün asfalt, yalıtım ve genleşme derzleri başta olmak üzere üstyapısın tamamen değişecek. Köprüdeki bakım onarım çalışmaları 12 Haziran'da başlayacak, 31 Ağustos'ta da çalışmalar bitmiş olacak" ifadesini kullandı.

2 ŞERİT TRAFİĞE KAPANACAK

Her yapımda köprünün 2 şeridinin ulaşıma kapatılacağını belirten Bakan Arslan, "VAr olan trafik karşı yönden alınan ek şerit ile 2 gidiş ve 2 geliş olmak üzere oluşturulacak, trafiğin akıcı bir halde seyretmesine imkan sağlayacağız" açıklamalarında bulundu.

KÖPRÜDEKİ SON BAKIM

Arslan bunu dışında "Köprülerdeki bu çalışmalar, uzun süreli son bakım çalışması olacak. Yeni ürettiğimiz metedolojiyle aylarca devam eden bakım onarım çalışmaları, artık bir gecede bitirilecek ve bakım onarım çalışmaları sebebiyle köprülerdeki trafikte aksamalar yaşanmayacak" sözlerini kullandı.

Getirilen bu yenilikle birlikte İstanbul'lular için çile haline gelen köprü çalışmaları artık kısa zamanda çözüme kavuşturulacak ve vatandaş trafik aksamadan yolculuğuna devame edebilecek.