Sınav yetkilisi öğretmenler ne kadar para alacak-ÖSYM 2018 ücret tablosu. ÖSYM sınav görevlileri YKS sınavında oturum başına ne kadar para alacak, 2018 ÖSYM sınav görevli ücretleri ne kadar olacak, öğretmen, gözetmen yardımcı gözetmen, sınav görevlisi ne kadar sınav ücreti alacak ayrıntılar haberimizde.

İşte YKS'de görev yapan öğretmenlerin sınav görevli ücreti ve paranın yatırılacağı tarih.

Bina Sınav Sorumlusu: 274 TL

Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı: 182 TL

Bina Yöneticisi :182 TL

Bina Yöneticisi Yardımcısı :164 TL

Salon Başkanı :164 TL

Gözetmen :137 TL

Yedek Gözetmen :109 TL

Yardımcı Gözetmen (Engelli) :182 TL görevlilerin sınav binalarının tercihi, unvanı, puanı ve hizmet senesi asıl alınarak yapılmaktadır. Sınav görevlisi atamalarının temelini gönüllülük esasına uygun yapılmış başvurular meydana getirmektedir. Her görevli yukarıda yazdığımız sınav görevlisi olma koşullarını sağlıyorsa, puanı da asıl alınarak atanır. Bunun için sınav öncesinde tercihler alınır. Her görevli adayı minimum 5 en fazla da 20 görev yeri tercihi gerçekleştirebilir. Fakat ÖSYM temsilcileri ve nakil koruma görevlileri ayrı olarak en az 1 ve en fazla 8 görev yeri tercihi gerçekleştirebilirler. Aşağıdaki tabloda yer alan öncelik sırasına göre tercihte bulunanlar içinden, koşulları sağlıyorlarsa atama olur.

İşte o ücretler:

Bina Sınav Sorumlusu: 274 TL Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı: 182 TL Bina Yöneticisi :182 TL Bina Yöneticisi Yardımcısı :164 TL Salon Başkanı :164 TL Gözetmen :137 TL Yedek Gözetmen :109 TL Yardımcı Gözetmen (Engelli) :182 TL

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağı kaydırın.