58 HASTANEYLE ‘UYGULAMA VE ARAŞTIRMA’ ANTLAŞMASI

16 ilde, Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezleri (SAUM) bulunan Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'na bağlı tam 58 hastaneyi, uygulama ve araştırma merkezi olarak kullanabilecek. Bu da Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde yetişen öğrencilerin, teorikte olduğu kadar pratikte de iyi bir eğitim süzgecinden geçmesini sağlayacak.

SOMALİ’DE MESLEK YÜKSEKOKULU HİZMETE AÇILDI

Yurt dışı eğitim dili Türkçe olan tek üniversite olma özelliğini de taşıyarak, ülkemizi yurt dışında gururla temsil eden Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Somali Mogadişu Recep Tayyip Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nu hizmete açtı.

Bu doğrultuda Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin yurt dışı eğitim faaliyetleri önümüzdeki dönemlerde; Sudan, Filipinler ve diğer ülkelerde de devam edecek.

HAİN FETÖ’NÜN İZLERİ GATA’DAN TEMİZLENİYOR

15 Temmuz hain darbe girişimiyle ayyuka çıkan GATA’daki FETÖ yapılanmasının temizlenmesi için mücadele veren ve GATA’nın küllerinden yeniden doğması için kolları sıvayan devletimiz, GATA Külliyesi’ni Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne tahsis ederek önemli bir devrimin adımını attı.

‘GEÇMİŞTEN GELECEĞE KÖPRÜ’ VİZYONU

Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Hân’ın 1903 yılında, tıp eğitimi hizmeti vermek üzere açtığı Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Külliyesi’nin, Sağlık Bilimleri Üniversitesi adıyla yeniden hayata geçiyor olması, gücünü ecdadın soylu geçmişinden alan yeni Türkiye için çok önemli bir adımdır. Üniversite’nin, tanıtımlarında Sultan Abdülhamid Hân’ın mirasını gururla ve başarıyla taşıyacağına dair verdiği mesaj, bizleri mutlu ve umutlu kıldı.

BİR BAŞARI TİMSALİ: PROF. DR. CEVDET ERDÖL

Geleceğe aydınlık katacak Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin Rektörü ise 22. ve 23. dönemde AK Parti Trabzon Milletvekili seçilen, Sayın Prof. Dr. Cevdet Erdöl beyefendi oldu. Başarı dolu geçmişiyle dikkat çeken Prof. Dr. Cevdet Erdöl beyefendi, KTÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında öğretim üyeliği ve Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Bununla birlikte Sayın Erdöl, Ankara GATA’da da yardımcı doçent olarak görev yaptı.

Sayın Prof. Dr. Cevdet Erdöl Beyefendi’ye bu ehemmiyetli vazifesinde başarılar diliyorum.

Halit Emre Aydın