Okul öncesi çocukların eğitimlerine ve gelişmelerinde anaokulların önemini vurgulayan kurumlar ebeveynleri uyardı. Velileri bilinçlendirmek adına yapılan açıklamalarda, çocuklar için okul seçiminin çok önemli olduğunu belirterek alınabilecek önlemler hakkında bilgi verdi.

Kurum, ‘Bütün ebeveynler evlatlarının mutlu başarılı, özgüvenli ve iyi birer insan olarak yetişmesini ister. Evlatlarımızın geleceğini bu şekilde planlayabiliriz. Bu güzel tablonun temelleri ne zaman inşa ediliyor? Söz konusu durum ile ilgili yapılan tüm araştırmalar gösteriyor ki okul öncesi yani anaokulu zamanında bu temeller atılıyor. Evlatlarımızın kişilik ve karakter özellikleri çok erken yaşlarda belirlenmeye başlıyor. Karakter özelliklerin oluşmaya başladığı yaş ortalaması, araştırmalara göre 4 yaşından itibaren kendini gösteriyor. Evlat 7 yaşına geldiğinde tüm karakterleri oturmuş oluyor. Durum gösteriyor ki 4 ile 7 yaş arası dönem çocuklar için çok kritik. Bu zaman diliminde evlatlarımıza gerekli beceri ve eğitimleri kazandırmak adına çok önemli.

OKUL KADAR ÖĞRETMENDE ÖNEMLİ

Okul öncesi dönem evlatların gelişmelerinde en önemli zamanların geçtiği bir aralık. Bu sürede çocukların eğitimi ve yetişmelerinde okul seçiminin önemi kadar öğretmen seçimleri de çok önemlidir. Öğretmenlerin gerekli nitelik ve becerilere sahip olması gerekli.