Üniversite adayları 14 – 18 Ağustos tarihleri arasında kayıtlarını gerçekleştirmişti. Kayıtları internet üzerinden yapanlar için son gün 16 Ağustos'tu. LYS yerleştirme sonuçlarının dün açıklanmasından sonra, herhangi bir üniversiteyi kazanan gençler için üniversite kayıtları başladı. Üniversite kayıtlarını gerçekleştiren ve sonuçlarını öğrenen öğrenciler artık okullarının ne zaman açılacaklarını merak etmeye başladılar. 

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILIYOR?

Üniversitelerin eğitime başlama tarihleri farklılık göstermektedir. Her üniversitenin açılış tarihi aynı değildir. Gençler bu sebeple kayıt yaptırdıkları üniversitelerin kendi sitelerinden yayınladıkları akademik takvimi takip etmelidir. Üniversitelerin farklı tarihlerde açılmasına rağmen genellikle bütün üniversiteler eylül sonu – ekim başı gibi eğitime başlamaktadır. 

KYK ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE 7/24 HİZMET VERECEK

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, (KYK) tarafından yapılan açıklamaya göre, yurtlar hakkında gençleri bilinçlendirmek ve öğrencilerin karşılaşabileceği sıkıntılara karşı kolayca çözüm üretmek amacı ile kurulan KYK Kurumsal İletişim Merkezi (KİM) tekrar düzenlendi.

Gençler şimdiye kadar haftanın 7 günü yalnızca mesai saatleri arasında ulaşılabilen, KYK Kurumsal İletişim Merkezi'ne artık 444 1961 numaralı hattan ve Twitter hesabı KYK_DESTEK’den 7 gün 24 saat hizmet alabilecek.