Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı olan Prof. Dr. Yekta Saraç, puanı olup da tercihte bulunmayan üniversite adaylarına dönük yapmış oldukları anket uygulamasını bugün saat 17.00' den itibaren başlatacaklarını ifade etti.

"TERCİH YAPMAYAN ADAYLARA ANKET" UYGULAMASI 17.00'DA BAŞLIYOR

Bu bağlamda, YÖK'çe ÖSYS- 2017 senesinde üniversitelere yerleştirme sayılarına dair analizlerin ardından, tercih döneminde elinde baraj puanından yüksek puan olup tercih yapmayan üniversite adayı öğrencilerine tercih dönemi ile alakalı görüş, beklenti ve eğilimlerinin saptanmasına dönük veri toplamak gayesi ile bir anket hazırlandığını ifade eden Yekta Saraç, şu ifadelerde bulundu:

"Konu ile alakalı karar alma süreçlerine artı yönde katkıda bulunabilmek gayesi ile tercih hakkını saklı tutan üniversite adaylarımıza dönük yapacağımız anket uygulamasını bugün saat 17.00' den itibaren başlatacağız. 23 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 18.00' e kadar anketimiz sürecektir. Kayıtlarımızda e-posta adresi bulunmayan öğrencilerimiz de 'https://tercihanket.yok.gov.tr' adresinden anketimize katılabilirler.

YÖK Başkanı olan Prof. Dr. Yekta Saraç, yükseköğretim döneminde ilk kez yapılacak olan bu anket neticesinde ortaya çıkan sonuçları, Türk Yükseköğretim Sistemi' nin kalite odaklı kısa, orta ve uzun vadeli gelecek planlamalarında istifade etmeyi hedeflediklerini ifade etti.