Ücretli Öğretmenlik Başvuruları E-Devlet Üzerinden Yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı ücretli öğretmen görevlendirmelerinde başvuruları artık e-devlet üzerinden alacak.

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları E-Devlet Üzerinden Yapılacak!

Ücretli öğretmenlik başvuruları e-devlet üzerinden yapılacak.Milli Eğitim Bakanlığı’na devlet okullarında ücret karşılığı derse girmek isteyen ücretli öğretmenler artık başvuruları e-devlet üzerinden yapacaklar. İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ücretli öğretmen görevlendirilecek normları, okulları ve ücretli öğretmen başvurularını e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirecek. Böylelikle MEB ücretli öğretmen alımı ve başvurularında önemli bir değişiklik, yenilik yapmış oldu.

E-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI


Her yıl binlerce ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılırken önümüzdeki dönem ve eğitim öğretim yıllarında artık ücretli öğretmenlik başvuruları e-devlet üzerinden yapılacak. ogretmenlericin.com olarak e-devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır, ücretli öğretmen olarak görevlendirilmek isteyen kişilerin yapması gereken iş ve işlemler nelerdir bu hususları detaylı bir şekilde anlatacağız. E-devlet üzerinde aktif hale getirilen ücretli öğretmenlik başvuruları 2 aşamada yapılacak olup birinci aşamada başvuranlar eğitim bilgileri ve KPSS bilgilerini sonuç sisteme işleyecekler. Daha sonra ücretli görev olarak görev almak için tercih yapacaklar.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ


Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır.


E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU

E-devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu yapabilmek için kişilerin e-devlete giriş şifrelerinin olması gerekir.

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR