Yeterli durumu olmayan öğrencilere yurt bursu sağlayan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) yeni eğitim döneminde ciddi anlamda bir gelişme ile öğrencilere yardımda bulunacak.

2017 yılında 3 bin erkek öğrenciye yurt konusunda yardımcı olan TÜGVA yeni eğitim döneminde 10 bin öğrenciye kadar hizmet vereceğini açıkladı. TÜGVA Başkanı İsmail Emanet yaptığı açıklamada, öğrenciler tarafından yurt ihtiyaçlarının karşılanması yönünde birçok talep geldiğini ve ülkenin hemen hemen her ilinde yurt kolaylığı sağlanmasına ilişkin faaliyetlerin ara verilmeden devam ettiğini söyledi. Emanet, ‘Öğrencilerimizin sosyal ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan yurtlarımızda, her alanda çalışanlarımızın desteği ile gençlerimize huzurlu ve kendilerini güven içinde hissedecekleri güzel bir yaşam sahası hazırlamak için çalışıyoruz.’ şeklinde konuştu. 

Bununla birlikte, Türkiye sıralamasında LYS'de derece elde eden gençlere yurt bursu verdiklerini söyleyen Emanet, ‘Üniversitede geçirecekleri yıllar öğrencilerin gelecekleri için en önemli yılları. Gençlerin aileleri içinde çok önemli olan yeni bir eğitim yılına girmeye hazırlanıyoruz. Doğrusu biz gençlerimizin eğitim hayatları konusunda belirlenmiş hedeflere doğru ilerletirken, gençler üzerinde baskı oluşturulması taraftarı değiliz. Öğrencilerimizin kendi becerilerini ve ilgi alanlarını bularak, doğru kararlar vermesi ve bu yönde motivasyonlarını arttırmaları için emek harcıyoruz.’ dedi.