Geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından TEOG sonuçları açıklandı. Öğrencilerin merakla beklediği tercih döneminin ne zaman başlayacağı konusu oldu. Detayları haberimizde yer almaktadır.

2 milyondan fazla öğrencinin ter döktüğü TEOG sınavının sonuçlarının açıklanmasından sonra 2 milyon öğrencinin ve ailelerinin merakla beklediği konu tercih döneminin ne zaman başlayacağı konusu oldu.

TEOG TERCİHLERİ ZAMAN BAŞLIYOR ?

2016 yılında yani geçtiğimiz sene 6 Temmuz'da başlayan tercih işlemleri bu senede aynı tarihte başlaması bekleniyor. Öğrencilerin tercih işlemlerinin ardından MEB bu sonuçları resmi bir açıklama yapmamasına karşın 14 Ağustos belirleyecek.

2017 TEOG YEP SONUÇ TARİHİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılan kılavuza göre, 30 Haziran'da yerleştirmeye esas puanların belirtilmesinin sonra 14-24 Temmuz arasında liselere tercihler yapılacak. Ortak sınavlarının bütünü veya bir bölümünü kullanan özel okulların kayıt zamanları ise 30 Haziran-13 Temmuz'da gerçekleşecek. 2017 TEOG sınavı orta öğretime yerleştirme sonuçları, 11 Ağustos'ta açılanacak. Peki TEOG YEP sonuçları nereden açıklanacak?,

TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARI NEREDEN AÇIKLANACAK?

2017 TEOG yerleştirme sonuçlarını öğrenmek isteyen aileler ve talebelerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sekmesine girerek ''Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş'' yapmaları gerekmektedir. Sonra Öğrenci T.C. Kimlik No ve talebelerin Okul No bölümüne doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapabilirler.

25 OKUL TERCİH EDİLECEK

Öğrenciler yerleştirme işlemleri için en fazla 25 okul tercihi yapabilecekler.