Geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından TEOG sonuçları açıklandı. Öğrencilerin merakla beklediği tercih döneminin ne zaman başlayacağı konusu oldu. Detayları haberimizde yer almaktadır.

2 milyondan fazla öğrencinin ter döktüğü TEOG sınavının sonuçlarının açıklanmasından sonra 2 milyon öğrencinin ve ailelerinin merakla beklediği konu tercih döneminin ne zaman başlayacağı konusu oldu.

TEOG TERCİHLERİ ZAMAN BAŞLIYOR ?

2016 yılında yani geçtiğimiz sene 6 Temmuz'da başlayan tercih işlemleri bu senede aynı tarihte başlaması bekleniyor. Öğrencilerin tercih işlemlerinin ardından MEB bu sonuçları resmi bir açıklama yapmamasına karşın 14 Ağustos belirleyecek.

2017 TEOG SINAV SONUCU ÖĞRENME

2017 Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) sınav sonucu öğrenme ekranı: 2017 Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ''Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş'' yapmaları gerekmektedir. Daha sonra Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapabilirler.

E OKUL GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ''Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş'' yapmaları gerekmektedir. Daha sonra Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapabilirler.