Sözleşmeli öğretmen alımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmenlerle kadrolu öğretmenlerin maaşları arasında fark olmayacağını söyledi.

İşte Bakan Yılmaz'ın açıklamalarından satır başları;

Sözleşmeli öğretmen atamaları Bakanlık tarafından yapılacak. Sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu öğretmenlerin hakları ve maaşları arasında bir fark olmayacak.Öğretmenlerin, sözleşme süreleri bir yıl uzatılacak.

TEOG SONUÇLARI BUGÜN AÇIKLANACAK

TEOG sonuçları bugün açıklanacak, ayrıca boş kontenjanlar da bugün açıklanacak.

KAPATILAN ÖZEL OKULLARDAKİ ÖĞRENCİLER

Bu kurumlarda öğrenim gören öğrenciler bu kurumlardan ayrıldı. Paralel devlet yapılanmasına ait okullarda 138 bin öğrenci bulunuyor. Nakil ve puan sistemiyle bu öğrencilerin devlet okullarına nakillerini gerçekleştireceğiz. FETÖ ile ilgili gelişmeler nedeniyle hiçbir öğrencimiz mağduriyete uğramayacaktır. Kapatılan özel okullardan 20 bin öğrenci özel okullara kayıt oldu.

Müfredatın güncellenmesi ile ilgili çalışmalar da yürütülmektedir.

SURİYELİ ÖĞRETMENLER

Suriyeli mülteci çocukların eğitimi çin açılan okulların kalitesinin arttırılması. Buralarda eğitim verebilmek için 541 Suriyeli, öğretmen eğitici olarak yetiştirilecektir. Bu öğretmenlere eğitim için 21 akademisyen görevlendirilmiştir.

27 BİN PERSONELİN ÇALIŞMA İZNİ İPTAL

27 bin 424 eğitim personelinin çalışma izni iptal edildi.