Resmi Gazete'de verilen ilana göre, Avrasya, İstanbul Aydın, Mustafa Kemal ve TED üniversitelerine toplamda 21 öğretim üyesi alacak.

ÜNİVERSİTELERİN VERDİĞİ İLANLAR

Avrasya Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine 2 profesör ile 2 doçent alacak.

İstanbul Aydın Üniversitesi, Mühendislik, sağlık Bilimleri ve Tıp fakültelerinde istihdam etmek üzere 3 profesör ile 2 doçent alımı yapacak.

Mustafa Kemal Üniversitesi, Diş Hekimliği, İktisadi ve İdari Bilimler, Tıp, Veteriner ve Ziraat fakültelerinde 6 profesör, 5 doçent istihdam edecek.

TED Üniversitesi ise eğitim Bilimleri Enstitüsüne 1 profesör alımı gerçekleştirecek.

13 BİN POLİS MEMURU ALINACAK

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, lisans ve önlisans mezunları içerisinden 13 bin öğrenci polis memuru için aday olabilecek.

Polis Akademisinin resmi internet sitesinde yayınladıkları açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM), 21. Dönem için lisans mezunları içerisinden bini bayan olarak 11 bin, önlisans mezunlarından ise 200'ü kadın 2 bin öğrenci olacak şekilde alım yapılacak.

Adaylar başvurularını, Polis Akademisi internet sitesinde online olarak gerçekleştirebilecek.

Başvuru tarihleri, adaylardan talep edilecek belgeler ve aranılan şartlar başvurulardan önce ‘www.pa.edu.tr’ internet sitesinden duyurulacak.