13 bin polis alımı ile alakalı son dakka açıklama yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı 21. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) sınavına katılacak adaylar için 21. dönem POMEM sınav tarihleri ve merkezleri açıklandı. 

Geçtiğimiz aylarda binlerce aday polis olma hayali ile 21. dönem polis alımı için başvurularını gerçekleştirmiş ve akabinde de gelişmeleri takip edip merakla beklemeye koyulmuştu. İşte bu başvurusunu yapan binlerce aday ise  "21. dönem polis alımı başvuru sonuçları açıklandı mı?" şeklinde aramalrını sürdüürürken POMEM son açıklamasında 21. dönem POMEM sınav tarihleri ve merkezlerinin beliirlendiğini belirtti. 

Polis OLMA hayalin gerçekleştirmek üzere harekete geçen adaylar, 25 Eylül - 6 Ekim tarihleri arasında başvurularını yapmış ve akabinde de meraklı gözlerle bekleyişe geçmişti. Polis Akademisi resmi internet sayfasında son dakika yaptığı açıklama ile 21. dönem POMEM giriş sınavı ön sağlık ve fiziki yeterlilik sınavı merkezleri ile sınav tarihlerinin açıklandığını belirtti. 

SON DAKİKA AÇIKLAMA YAPILDI

Buna göre, 21. Dönem POMEM giriş sınavı ön sağlık ve fiziki yeterlilik sınavına katılacak olan adaylar sınav tarihlerini ve sınav merkezlerini e-Devlet şifresi ile www.pa.edu.tr adreslerinden sorgulama yaparak öğrenecekler.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada aynı zamanda "İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların mülakat sınavı tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir." ifadeleri kullanıldı.