Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mahmut Özer atandı.

ALİ DEMİR İSTİFA ETMİŞTİ

ÖSYM'nin puan hesaplamalarda yaptığı hatadan dolayı Prof. Dr. Ali Demir, ÖSYM Başkanlığı’ndan istifa ettiği belirtilmişti. ÖSYM’nin boşalan koltuğa yeni başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer oturmuş oldu.

MAHMUT ÖZER KİMDİR

1970 senesi Tokat’ta doğmuştur. İlk ve orta eğitimlerini doğduğu yerde tamamlamıştır. Özer, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1992 senesinde mezun olmuş ve yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalında yapmıştır.

1994-2002 senelerinde Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu Elektrik Programında öğretim görevlisi olmuştur. 2002 yılının Temmuz ayında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde yardımcı doçentliğe başlayan Özer, aynı üniversitede 2005-2010 senelerinde doçent olarak çalışmaya devam etmiştir.

2010 yılının Temmuz ayında profesör olanÖzer, 28 Kasım 2010 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne gelmiştir. İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyesi olan Prof. Dr. Mahmut Özer, evli ve üç çocuk babasıdır.