Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 21 Mayıs’ta Genel Yetenek-Genel Kültür, 27-28 Mayıs’ta Alan Bilgisi sınavına giren adayların sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı tarihi duyurdu.

KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı) sonuçları için heyecanla haberi duyurdu. Kamu yerlerinde memur olmak için yıllardır hazırlanan onbinlerce aday, 21 Mayıs 2017 Pazar günü KPSS 2017 A Grubu ve Öğretmenlik Genel Yetenek Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavları, 27-28 Mayıs 2017 Cumartesi ve Pazar günleri ise KPSS Öğretmenlik ve Alan Bilgisi sınavlarının ardından sonra sonuçlardaydı. ÖSYM, 2017 KPSS sonuçları açıklayacağı tarihi duyurdu.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin internet sitesinde var olan sınav takvimine göre KPSS 2017 A Grubu ve Öğretmenlik Genel Yetenek Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavları ve KPSS Öğretmenlik ve Alan Bilgisi sınavlarının sonuçları 16 Haziran Cuma günü açıklanacak.

KPSS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilirler. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacak. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olduğu belirtildi.