DGS tercih kılavuzu, ösym dgs tercih kılavuzu 2017 şu sıralar milyonlarca kişi tarafından aranmakta. İlk DGS tercihlerinde herhangi istediği bir bölüme yerleşemeyen öğrenciler merakla DGS ek yerleştirme tarihlerini bekliyor. ÖSYM son dakika açıklama yapıldığı iddiaları gündemdeki yerini korurken, DGS ek tercih kılavuzunun kayıtlardan sonra açıklanacağı belirtildi. Yani herhangi bir programa dahil olamayan adaylar biraz bekleyecek. ÖSYM resmi sayfasında açıklanan bilgilerde boş kontejanların oluşturulması akabinde 2017 ek yerleştirme kılavuzu yayınlanacak.

2017 DGS EK YERLEŞTİRME KONTEJANLARI DUYURUSU

2017 DGS'de kayıt yaptııramayan ve akabinde de boş kalan kontenjanlar için ek tercih yapmak isteyen öğrenciler şu sıralar  DGS ek yerleştirmeleri ne zaman başlayacak sorusuu merak ediyor. ÖSYM henüz DGS ek yerleştirme kılavuzunu yayımlamadı.  

SONUÇ AÇIKLAMASI YAPILDI

Sonuçlar açıklandıktan sonra adayların sonuç belgelerinde belirtilecek tarihlerde yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları zorunludur. Adaylara ayrıca yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

DGS EK YERLEŞTİRME ÜCRETİ NE KADAR?

2017 DGS geçiş hakkı kazanamayan öğrenciler için meraklı bekleyiş süregeliyor. Sınav ücretleri ve DGS Ek Yerleştirme Ücretleri de merak ediliyor. Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaylardan yerleştirme ücreti alınmaz ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde (ek yerleştirmeler dâhil) adaydan yerleştirme ücreti (15,00 TL) alınır. Ek yerleştirme ücretini yatırmayan adayların ek yerleştirme için yapmış oldukları tercihler işleme alınmaz.

AÖF SINAV TAKVİMİ DE ÖSYM AÇIKLADI

Güz dönemi vize sınavı 25 Kasım 2017 tarihinde başlıyor, 26 Kasım 2017 tarihinde sona eriyor.

Güz dönemi final sınavı 13 Ocak 2018 tarihinde başlıyor, 14 Ocak 2018 tarihinde sona eriyor.

Bahar dönemi vize sınavı 14 Nisan 2018 tarihinde başlıyor, 15 Nisan 2018 tarihinde sona eriyor.

Bahar dönemi final sınavı 2 Temmuz 2018 tarihinde başlıyor, 3 Temmuz 2018 tarihinde sona eriyor.

2018 üç ders sınavı 21 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak.