ÖSYM, Ertelenen EKPSS İçin Yeni Tarih Belirledi

Aile Bakanı Selçuk tarafından aktarılan bilgiye göre, coronavirüs riski sebebiyle ÖSYM tarafından askıya alınan EKPSS'nin düzenleneceği tarih belirlendi. Sınavın 20 Eylül'de düzenleneceği bildirildi.

ÖSYM, Ertelenen EKPSS İçin Yeni Tarih Belirledi

ÖSYM, Ertelenen EKPSS İçin Yeni Tarih Belirledi

Aile Bakanı Zehra Selçuk tarafından aktarılan bilgiye göre, coronavirüs riski sebebiyle ÖSYM tarafından askıya alınan EKPSS'nin düzenleneceği tarih belirlendi. Sınavın 20 Eylül'de düzenleneceği bildirildi.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM), 26 Nisan 2020 tarihinde düzenlenmesi beklenen 2020 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (2020-EKPSS) 20 Eylül 2020 tarihinde yapılmasına karar kılınmasından sonra konuya yönelik açıklama yaptı. 

Sınavın coronavirüs riskine karşı iptal edilmesine karar verildiğine vurgu yapan Bakan Selçuk, 20 Eylül'de yapılacak EKPSS ile adaylara engel gruplarına ve öğrenim seviyelerine uygun genel yetenek ve genel kültür testleri düzenleneceğini anımsatan Bakan Selçuk, "Sınavın ertelenmesi, sınav içeriğine ilişkin bir değişikliğe neden olmayacaktır" diye ekledi.

Sınavda, engel durumuna uygun materyal ve okuyucu-işaretleyici takviyesi sağlanacağını da aktaran Bakan Selçuk, adaylara engel gruplarına göre Genel Engelli Testi, İşitme Engelli Testi ve Zihinsel Engelli Testi olmak üzere 3 ayrı test yapılacağını dile getirdi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR