ÖSYM ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sonuçları halen açıklanmadı. ALES’e giren öğrenciler ve yakınları merakla sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi beklerken bugun ÖSYM’den açıklama geldi.ÖSYM'den yapılan açılmaya göre ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sonuçları 8 Haziran'da açıklanacak.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

7 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı)'nın sonuçları halen açıklanmadı. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sonuçlarını 8 Haziran'da açıklanacağını basına duyurdu.

ALES SINAV SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sonbahar Dönemi (ALES 2017) sonuçlarını adaylar ÖSYM'nin (https://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler ve Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyeceği belirtildi.

ALES PUANI KAÇ YIL GEÇERLİDİR?

ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı)yapıldığı tarihten itibaren 3 yıl geçerliliği bulunmaktadır.Sınava kaç kere girdiğiniz önemli değildir. Sınavdan aldığınız en yüksek ALES puanınızı kullanabilirsiniz.Ayrıca sene de 2 defa yapılan sınava katılma zorunluluğu bulunmamaktadır.