Tatil planı yapan milyonlarca veli ve öğrenci okulların ne zaman kapanacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulların kapanması ile ilgili yaptığı düzenlemeyi açıkladı. İşte Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) okulların tatil olması ile ilgili yaptığı açıklama...

2017 OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamaya göre okullar 9 Haziran Cuma günü, öğrenciler karnelerini alacak.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK ?

2017 - 2018 eğitim ve öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü açılacak.

YAZ TATİLİ AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı (MEB) İsmet Yılmaz, konuyla alakalı olarak ''Yaz tatilini kaldırma gibi bir fikrimiz söz konusu değil. Ancak yaz tatilini öğrencilerimize etkin bir şekilde verelim istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

İşte Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'ndan gelen o açıklama: ''Öğrencilerimize gereken tüm bilgileri vermeyi kendimize amaç edindik. Ancak bunu yaparken, eğitim süresini kısaltmadan, vermiş olduğumuz tatil süresi içerisinde eğitimi, etkili vermeyi gaye ediniyoruz. Yaz tatilini kaldırmamız söz konusu değil. Ancak yaz tatilini öğrencilerimize etkin bir şekilde vermek istiyoruz. Okul döneminde olduğu gibi, yaz tatillerinde de destek eğitimleri veriyoruz. Öğrenciler tatillerini daha etkili bir şekilde kullansınlar diye yeni bir çalışma yaptık. Her zaman olduğu gibi, daha iyisini yakalamak için çalışmaya devam edeceğiz.'' dedi.