Öğretim yılına hazırlık ödeneği olarak, öğretmenlere verilen ödenek miktarı bu yıl bin 50 lira olarak belirlendi. Öğretmenlere öğretim yılına hazırlık ödeneği 11 Eylül tarihinden sonra hesaplara yatırılmaya başlanacak.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından ülke geneline gönderilen açıklamada, Devlet Memurları Kanunu'na göre, öğretmenlere her sene Eylül ayında Bakanlar Kurulu tarafından hesaplanacak miktarda öğretim yılına hazırlık ödeneği verildiği ifade edildi.

Açıklamada, ‘Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara Yönelik 2016 ve 2017 Senelerini Kapsayan 3. Dönem Toplu Sözleşmesi’nde öğretim senesine hazırlık ödeneğinin, bu yıl için bin 50 lira olarak verileceği belirtildi.

Öğretmenler öğretim yılına hazırlık ödeneğini 11 Eylül’den sonra yatırılan hesaplarından alabilecekler. 

ÖĞRETMEN ATAMALARI 2018’DE YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ‘2018 yılında öğretmen atamalarını gerçekleştireceğiz’ dedi.

Yılmaz en yakın atamaların niçin 2018 yılında yapılacağına yönelik ise Meclis'te hazırlanacak bütçenin ardından değerlendirme yapılacağını ve alım sayısının buna göre belirleneceğini ifade ederek:

‘Bütçe Meclise sunulsun. Meclis'in belirleyeceği rakamlar göz önüne alınarak 2018 yılında öğretmen atamasını yapacağız.’ açıklamasında bulundu.