2017-2023 seneleri arasını kapsayacak Öğretmen Strateji Belgesi'nde, öğretmenlere 4 yılda bir yeterlilik sınavı yapılması planlandığı vurgulandı.

ÖĞRETMENLERE ‘YETERLİLİK SINAVI’ VE ‘PERFORMANS SİSTEMİ’ GELİYOR

2017-2023 seneleri arasında geçerli olacak politikaları belirleyen Öğretmen Strateji Belgesi'nde, öğretmenlere 4 yılda bir 'yeterlilik' sınavı yapılacağı öğrenildi.

Habertürk'ün haberine göre, "geri bildirim" isimin de getirtilen "performans sistemi" ile eğitim kuruluşlarında verilen eğitimin niteliği hakkında akıllara soru işaretleri geliyor.

ÖĞRETMENLERE 4 YILDA 1 SINAV UYGULANACAK

Yeni sistemde 'performans sistemi' ile beraber öğretmenlere "ödüllendirmeler" ve görevde yükselme, "yurtdışında görevlendirilme", kariyer içinde ilerleme gibi sonuçlar olacağı belirtiliyor. Performans sisteminin yanı sıra, öğretmenlere ayrıca 4 yılda bir uygulanacak Öğretmen Yeterlilikleri Çerçevesinde sınava tabii olunacak.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN EĞİTİMDE KALİTELEŞTİRME ÇABALARI BUNLAR OLARAK ADLANDIRILDI

Yeni sistemde 'performans sistemi' ile beraber öğretmenlere "ödüllendirmeler" ve görevde yükselme, "yurtdışında görevlendirilme", kariyer içinde ilerleme gibi birçok kariyer uygulamalarının yer alacağının ve bu düzenleme ile öğretmenlerin kaliteleşeceği vurgulandı.

2017 yılı itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı eğitimde dev yeniliklere imza atmaya devam ediyor.Hem öğrenciler hem öğretmenler için atılan önemli adımlardan bir taneside bu sistem olarak gösteriliyor.