Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Öğretmenler Ek Ders Ücretinden Faydalanabilecek

Coronavirüs tehlikesi sebebiyle eğitim kurumlarının tatil edildiği bu günlerde öğretmenlerin ek ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden faydalanmalarına yönelik Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yerini aldı.

Öğretmenler Ek Ders Ücretinden Faydalanabilecek

Öğretmenler Ek Ders Ücretinden Faydalanabilecek

Coronavirüs tehlikesi sebebiyle eğitim kurumlarının tatil edildiği bu günlerde öğretmenlerin ek ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden faydalandırılmalarına yönelik Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yerini aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yazılı onayıyla çıkarılan kararla, 1/12/2006 tarihli ve 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karara geçici madde dahil oldu.

Eklenen geçici madde tam olarak şöyledir:

"GEÇİCİ MADDE 6- (1) 2019-2020 öğretim yılında, 9'uncu maddenin birinci fıkrasının (a) bendinin (2) numaralı alt bendi ile (b) bendinin (2) numaralı alt bendi kapsamında görev yapmakta olanlar, Kovid-19 salgını nedeniyle eğitim kurumlarının tatil edildiği günlerde üzerlerinde bulunan ek ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılır.

(2) Bu kapsamda ödeme yapılanlar, tatil edilen günlere ilişkin kendilerine telafi eğitimleri ve uzaktan eğitim faaliyetlerine ilişkin görev verilmesi halinde, bu görevleri ayrıca ek ders ücreti ödenmeksizin yerine getirmekle yükümlüdür. Bu yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerden birinci fıkra kapsamında yapılan ödemeler geri tahsil edilir."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR