Konya’da üniversite kazanan ve yeni kayıt yaptıran örgün öğretim adaylarına Elkart kullanımını yaygınlaştırmak için, toplu taşıma araçlarına teşvik programı uygulanıyor. Öğrenciler böylece hem toplu taşıma araçlarına alışacak hemde daha kolay bir şekilde kalacak yer arayacak ve yurt kayıtlarını gerçekleştirecek.

Kayıt işlemlerini kolaylıkla halledebilmelerini hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, bu doğrultuda Mecliste verilen kararla birlikte örgün öğretim adaylarının Elkartlarını toplu ulaşım araçlarında üç gün boyunca ücretsiz kullanmaları kararlaştırıldı.

Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve K.T.O. Karatay Üniversitelerine kayıt yaptıran adaylar, okullarınca verilen Öğrenci Kimlik Kartlarını indirimli Elkart olarak da faydalanabilecek. Kayıt yaptıran gençler bu Elkartları kullanmaya başladıktan itibaren üç gün boyunca tramvay ve belediye otobüslerinden ücretsiz faydalanabilecek.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre 2016/2017 yılı sezonu 9 Haziran 2017 Cuma günü kapanmıştı. Milyonlarca öğrencinin ve velinin merak ile beklediği soru ise okullar ne zaman açılacak sorusu işte bu sorunun cevabı…

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı birinci kanaat dönemi, 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 19 Ocak 2018 Cuma günü bitecek.