Öğrencilerin merakla beklediği haber MEB’den geldi. Teog sonuçlarının açıklanmasından sonra hiçbir liseye yerleşemeyen öğrencilerin birinci nakil yerleştirme sonuçları belli oldu.

Heyecanla sonuçları bekleyen öğrenciler, https://e-okul.meb.gov.tr/ adresi üzerinden T.C. kimlik numaraları ile birlikte giriş yaparak sonuçlarını öğrenecekler.

Öğrencilerin 2. nakil başvuruları ise bugünden itibaren 25 Ağustos’a kadar sürecek. Öğrencilerin ikinci nakil başvuru sonuçları ise 28 Ağustos tarihinde sonuçlanması bekleniyor.

2. nakil başvuru sonuçlarının ardından öğrencilerin 3. nakil başvuruları 28 Ağustos tarihinde başlayacak. 6 Eylül’e kadar sürmesi planlanan nakil başvuruları 8 Eylül’de sonuçlanacak.

İl/ilçe sınırları içerisinde nakil tercihinde bulunmak isteyen gençler 11-14 Eylül tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecek ve 15 Eylül’de sonuçları belli olacak.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR?

Okulların tatile girmesinin ardından binlerce öğrenci yaz tatiline girmişti. Öğrenciler için çok şey ifade eden yaz tatilinin sonuna doğru yaklaşılıyor. Öğrenciler için tatil daha cazip gelse de okulların açılması gerçeğini değiştiremiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı birinci kanaat dönemi, 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 19 Ocak 2018 Cuma günü bitecek.