2017 – 2018 eğitim ve öğretim döneminde öğrencilere derslerde okutulacak ve derslerin işleyişinin yapılacağı ders kitapları PDF olarak yayımlandı. Yayımlanan PDF’ler arasında ilkokul, ortaokul ve lise der kitapları yer alıyor.

Bununla birlikte PDF’lerin yanında öğrencilere büyük kolaylık sağlayacak ses dosyaları da yer alıyor.

BAKANLIK GENELGE YAYINLAMIŞTI 

Bakanlığın 8 Eylül tarihinde, yeni öğretim yılında okul servislerini ilgilendiren bir genelge yayınlamıştı. Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu imzasıyla yayınlanan genelgenin 4. maddesinde, “2017/2018 eğitim-öğretim senesinde kış saati uygulamasına geçilemeyeceğinin göz önünde bulundurulması” talep edili.

OKUL SAATLERİNDE YENİ DÜZENLEME

Diğer yandan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz okul saatleri hakkında önemli açıklama yaptı.

Bakan Yılmaz yaptığı açıklamada, ‘Okul saatleri konusunda valilere yetki verildi. Valiler bulundukları şehirdeki durumları inceleyerek kararları verecekler’ dedi.

2019’DA TAM GÜN EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’in yapmış olduğu açıklamaya göre 2019 yılından itibaren ikili eğitim ve öğretim sistemi kaldırılıyor.

2019-2020 YILINDA İKİLİ EĞİTİM VE ÖGRETİM SİSTEMİNE SON VERİLİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin,2019-2020 eğitim öğretim yılında ikili eğitim sisteminin son bulacağı ve tam gün eğitim sistemine geçileceğini açıkladı.