2017-2018 öğretim döneminde ilk defa bir yükseköğretim programına kayıt olacak hazırlık ve birinci sınıf adayları, herhangi yükseköğretimde öğrenimini sürdüren ara sınıf öğrencileri ile beraber Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) bulunan öğrencilerin yurt başvuruları için yarın son gün.

14 Ağustos’ta başlayan KYK başvuruları 20 Ağustos, yani yarın son bulacak.Başvuruyu üniversiteye ilk başlayan öğrenciler ile ara sınıfta eğitimine devam eden öğrencilerde yapabilecekler. Başvurunun gerçekleştirilmesinden sonra herhangi bir değişiklik durumunda e-devlet üzerinden değişen bilgilerini değiştirecekler. Öğrencilerin yurt için gerçekleştirdikleri başvuru, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 11 farklı kamu kurum ve kuruluşlar aracılığı ile incelenecek. İncelemelerin ardından başvuru sonuçları KYK'nın kurumsal internet sitesi ‘yurtkur.gsb.gov.tr’ adresinden haber verilecek.

Başvuruları internet üzerinden yapacak öğrencilerin e-Devlet şifrelerini en yakın PTT şubelerinden almaları gerekiyor. KYK yurtları için başvurular 20 Ağustos’a kadar devam edecek. En son gün olabilecek yoğunluk nedeniyle öğrencilerin son güne kadar başvuruları yapmasında fayda vardır.

Birinci sınıfların yanında KYK yurtları için ara sınıfta eğitim gören öğrencilerde başvuru yapabilecek. Burs ve kredi başvuruları hakkında ise yurt başvuru ve kayıt işlemlerinden sonra en kısa zamanda açıklama yapılacak.