Muş’ta 54 ortaokul öğrencisi bu yıl TEOG’da zafere imza attı. Muş’ta okuyan 54 ortaokul öğrencisi TEOG ikinci dönem sınavında tüm soruları doğru cevap vererek Türkiye birincileri arasında yer aldılar.

MUŞ’UN 54 GURUR VAR

26-27 Nisanda gerçekleştirilen TEOG ikinci dönem sınavında Muş’tan 54 birinci çıktı. Muş ili yaşayanları 54 öğrenci ile gurur duyduklarını belirtiler.ve bu 54 başarılı öğrenci illerinin gururu oldular.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, verdiği demeçde, Muş'un adına gurur verici bir olay olduğunu söyledi.
"TEOG sınavındaki alınan başarımız okullarımızda açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının bir nevi sonucudur." diyen İlci, "Bu sonuçta bizim doğru yolda olduğumuzu, dershaneler kapatıldıktan sonra 'bizim çocuklarımız ne olacak' algısı ve kaygısı içerisinde olan velilerimize en güzel cevap oldu." ifadesini kullandı.


MUŞ’DA BİR OKULDAN 11 BİRİNCİ ÇIKTI

Muş merkezde bulunan Vali Adil Yazar Ortaokulunda 11 öğrenci TEOG’DA birinciliği hak etti. Okulun müdür yardımcısı Haşim Polat, öğrencileriyle gurur duyduğunu belirterek, "Devlet okullarında böyle bir başarının olacağını herkese kanıtlamış olduk. Okulumuzda 11 Türkiye birincisi var. Gerçekten muhteşem bir başarı." dedi.