24 Nisan 2019
  • Istanbul 12.78°
  • Ankara 8.89°
  • Izmir 13°
İmsak 04:30
Güneş 06:06
Öğle 13:07
İkindi 16:55
Akşam 19:59
Yatsı 21:28
BIST95.953
Dolar5,8505
Euro6,5673
Altın238,95

Müdür Yardımcılığı Sınavı

Müdür yardımcılığı sınavı 2018 ne zaman? Müdür yardımcılığı sınavı ne zaman? Müdür yardımcılığı sınavı 2018 kitabı? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik.

Müdür Yardımcılığı Sınavı

İdareci olarak atanacak kişilerde aranan genel şartlar

MADDE 5 – (1) İdareci olarak atanacaklarda aşağıdaki genel şartlar aranır;

a) Yükseköğretim mezunu olmak,

b) Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak vazife alıyor olmak,

c) Atanacağı eğitim kurumu ile aynı biçimdeki eğitim kurumlarından birine öğretmen olarak atanabilecek özelliklerde bulunmak ve atanacağı eğitim kurumu ile aynı biçimdeki eğitim kurumlarından birinde aylık mukabili okutabileceği ders olması,

ç) Yazılı sınav başvurusunun son gününe dek, son dört sene içinde adlî yada idarî soruşturma neticesi idarecilik vazifesi üzerinden alınmamış bulunmak,

d) Mecburi çalışma gerektiren yerler haricindeki eğitim kurumu idareciliklerine vazifelendirilecekler açısından, alakalı mevzuatına göre mecburi çalışma yükümlülüğünü bitirmiş, erteletmiş veya bu yükümlülükten muaf olmuş bulunmak

Müdür başyardımcısı yada müdür yardımcısı olarak vazife alacaklarda aranan özel şartlar

MADDE 7 – (1) Müdür başyardımcısı yada müdür yardımcısı olarak vazife alacaklarda aşağıdaki şartlardan en az birini taşımaları lazımdır:

a) Müdür, kurucu müdür, müdür başyardımcısı, müdür yardımcısı yada müdür yetkili öğretmen olarak vazife yapmış bulunmak.

b) Bakanlığın şube müdürü yada daha üst unvanlı kadrolarında vazife almış bulunmak.

c) Adaylık dâhil en az iki sene öğretmen olarak vazife yapmış bulunmak.

Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınav konuları ve ağırlıkları;

Türkçe ve dil bilgisi (),

Genel kültür (),

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi (%6),

Resmî yazışma kuralları (%6),

Halkla ilişkiler ve iletişim becerileri (%6),

Okul Yönetimi (%6),

Eğitim ve öğretimde etik (%6),

Mevzuat (%50) Konular: T.C. Anayasası, 222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu, 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu, 652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname.

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Eğitim Haberleri