Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sinop Ayancık ilçesinde sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldiği toplantıda, bir öğretmenin sorusu üzerine, "Yazma eğitiminde önümüzdeki yıl (2017-2018) bitişik eğik el yazısıyla öğretim yerine dik temel harfler kullanılacak." açıklaması yaptı.

AA muhabirinin konuya ilişkin MEB yetkililerinden aldığı bilgiye göre, gelecek yıldan itibaren ilkokul birinci sınıflarda uygulamaya geçilecek metodun adı "dik temel harflerle ses temelli okuma yazma öğretimi" olacak.

İlkokul 3. sınıftan itibaren ise daha az ayrıntısı olan daha az eğimli, karmaşık olmayan ve çok daha sade bir el yazısı karakteri üzerinde de kaligrafi ve tipografi uzmanları çalışmalarını devam ettiriyor.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ı Tanıyalım?

İsmet Yılmaz (10 Aralık 1961, Gürün), Türk siyasetçi, hukukçu ve Milli Eğitim Bakanı. Milli Eğitim Bakanı olmadan önce Yılmaz, 1 Temmuz 2015 - 17 Kasım 2015 tarihleri arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı görevi yapmıştır. Bu görevinden önce Millî Savunma Bakanı ve Ulaştırma Bakanı görevleri yaptı. 24 Kasım 2015 tarihinde kurulmuş olan 64. Türkiye Hükûmeti'nde yeniden Millî Savunma Bakanlığı görevine atandı. Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Türkiye Hükûmeti'nde Milli Eğitim Bakanı olarak görevlendirilmiştir.

Kaynak: AA