Buna göre ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’, ‘29 Nisan Kût’ül Amâre Zaferi’, ‘29 Mayıs İstanbul’un Fethi’, kutlama çizelgesine ilk kez girmiş oldu.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞIN’DAN DEVRİM GİBİ YENİLİKLER

FETÖ terör örgütü ile irtibatlı olduğu iddialarının ardından ismi ‘Siret Haftası’ olarak değiştirilen Kutlu Doğum Haftası da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez ‘Kutlu Doğum’ adıyla yer buldu. Yeni revizyonla birlikte artık öğrenciler ‘Müzik Kulübü’ yerine ‘Hoş Sada Musiki Kulübü’, ‘Resim Kulübü’ yerine ‘Geleneksel Sanatlar Kulübü’ kurabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı , yeni aldığı kararlarda sosyal etkinliklerin amaçları arasına “milli, manevi, ahlaki değerler kazandırmayı” da ekledi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI O İFADELERİ ÇIKARTTI

“Öğrencilerin Atatürk ilke ve inkılaplarına, Atatürk milliyetçiliğine bağlı yurttaşlar olarak yetişmeleri” ifadeleri yönetmelikten çıkarıldı. Okullarda artık milli, manevi ve kültürel değerleri yaşatmak, yaygınlaştırmak ve bu değerlerin yeni nesillere aktarımını sağlamak amacıyla sosyal etkinlik çalışmaları yapılacak. Aynı amaçlarla yarışmalar düzenlenecek. Yeni yönetmelikle okul dergi ve gazetelerinde yer alacak yayımların neler olabileceğine yönelik sınırlandırmalar kaldırıldı.