Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitim hakkında önemli bilgiler ve eğitim üzerindeki çalışmalarla ilgili sayıları belirtti. Bakan Yılmaz, 2017 senesi Ağustos ayı MEBBİS raporlarına göre resmi eğitim kurumlarında görevli olan öğretmen rakamının 912 bin 250 olup, 81 bin 1 öğretmene de ihtiyaç duyulduğunu belirtti. 2016- 2017 eğitim öğretim senesinde ülke çapında resmi ve özel okulların 1'inci sınıfına kaydını gerçekleştiren öğrenci rakamının da 1 milyon 234 bin 999 olduğunu ifade etti.

MESLEKİ EĞİTİM 5 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Öğretmenlerin mesleki faliyetlerini 5-15 Eylül tarihlerinde, çalıştıkları il ve ilçelerde yapacaklarını vurgulayan Tekin, açıklamasında ‘Seminer çalışmaları zamanında tüm öğretmen arkadaşlarımıza yeni öğretim programları hakkında formatör öğretmenlerimiz tarafından dersler sunulacak. Bu yüzden tüm öğretmenlerimizin 5 Eylül’de okullarında olmaları gerekmektedir.’ ifadeleri yer aldı.

ÖĞRETMENLER YEMİNLE GÖREVE BAŞLAYACAK

Doktorların Hipokrat yemini ettikleri gibi bundan sonra artık öğretmenlerde mesleğe yemin ederek başlayacak. Söz konusu yeminde öğretmenler, 'öğrencinin üstün menfaatini korumak' için söz verecek. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzalı, 81 şehrin milli eğitim müdürlükleri ve okullarına '24 Kasım Öğretmenler Günü' için bir rapor iletildi.