İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 10 -11 - 17- 18 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) sınavına girecek olan öğrenci ve sınav görevlilere toplu taşıma araçlarının ücretsiz hizmet vermesi kararı alındı.

LYS’YE GİRECEK OLAN ADAYLAR ve SINAV GÖREVLİLERİNE ULAŞIM ÜCRETSİZ!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı toplantılarının ilk birleşiminde, AK Parti ve CHP Grupları LYS sınavlarında toplu taşıma araçlarının adaylara ve sınav görevlilerine ücretsiz hizmet vermesi için önerge verdi. Önerge, Meclis Üyelerinin oy birliğiyle kabul ettiğini açıkladı.

ADAYLARIN VE SINAV GÖREVLİLERİNİN SINAV YERLERİNE RAHT ULAŞABİLMESİ İÇİN BÖYLE BİR KARAR ALINDIĞI BELİRTİLDİ

Adayların ve sınav görevlilerinin sınav bölgelerine hızlı ulaşabilmesi belirlenen karara göre; 2017-ÖSYS kapsamında 10 - 11 - 17 - 18 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleştirecek olan Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) girecek adayların ve sınav görevliler, sınav giriş veya sınav görevli belgelerini göstererek İETT Otobüsleri, Otobüs A.Ş. Otobüsleri, Özel Halk Otobüsleri, Metrobüs, Nostaljik Tramvay ve Tünel) araçları, Şehir Hatları Vapurları, Özel Deniz Motorları, Tramvay, Metro, Hafif Metro, Füniküler, Teleferik ve Kadıköy Moda Nostaljik Tramvayı'nı ücretsiz kullanabilirler.