LYS Sonuçları Saat Kaçta Açıklanıyor?

Adayların merakla beklediği Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarının, 8 Ağustos'ta "https:/sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden açıklanacağı belirtildi.

Bu yıl sınava giren öğrenciler yerleştirme sonuçlarının heyecanını yaşıyorlar. Adayların merakla beklediği Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarının, 8 Ağustos'ta "https:/sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden açıklanacağı belirtildi. Milyonlarca adayın merakla açıklanmasını bekleyen LYS sonuçları bugün saat 17.00'den sonra internet sitesinden haber verilecek.

ÜNİVERSİTE KAYIT İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

LYS tercih sonuçlarını internet adresinden öğrenen adaylar, daha sonra kayıt işlemleri için koşturacaklar. İsteyen adaylar sanal ortamdan üniversite kayıt işlemlerini yapabilecekleri gibi kazandıkları üniversiteye bizzat giderek de kayıt işlemlerini tamamlayabilecekler. Başvurularını internet üzerinden yapacak olan öğrenciler 11-16 Ağustos tarihleri arasında kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Kayıt işlemlerini üniversiteye bizzat giderek yapacak olan adaylar ise 14-18 Ağustos tarihleri arasında kayıt yapabilecekler.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NASIL YAPILACAK?

Üniversiteye kayıt hakkı elde eden öğrencilerin, kayıt yaptırmak için gerekli olacak belgeleri hazırlayarak kayıt süresi içerisinde üniversitelere gitmeleri zorunlu olacak. Bu süre zarfında kayıt işlemini gerçekleştiremeyen ve evraklarını tamamlayamayan adayların kayıt haklarını kaybedecekler. Elektronik kayıt yapan öğrenciler ise, üniversitelerinin duyurularına göre işlem yapacaklar.

Yorum Yaz

Diğer Eğitim Haberleri