Konyalı görme engeli bulunan Fulya Akkaya, Lisans Yerleştirme Sınavları' nda (LYS) toplamda 5 puan türünde Türkiye şampiyonu olarak Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümüne yerleşmeye hak kazandı.

Açıklanan LYS sonuçlarına göre (Türkçe- Matematik) TM-1, TM-2, TM-3, (Türkçe- Sosyal) TS-1, TS-2 puan türlerinde zirveye yerleşen Fulya Akkaya, sadece bir tercih yaptı. O da hayalini kurduğu Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümü idi. Artık o fakültede öğrenim görecek. Hırsı ve çalışma isteği sebebi ile çevresindekilerin takdirini toplayan Akkaya, üniversite sıralarına oturacağı günü tatlı bir heyecan içerisinde bekliyor.

LYS birincisi olan Fulya, yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından sonra yapmış olduğu o açıklama:

"HAYALLERİMİN PEŞİNDEN GİTTİM" AÇIKLAMASI...

LYS şampiyonu olan Fulya, neticeler gelmeye başladığında soğukkanlılıkla kendi sonucunu beklediğini ifade ederek, şu şekilde konuştu:

"Gururluyum, inşallah sevdiğim alana yöneleceğim. Hayallerimin peşinden gittim ve ona  kavuştum. Henüz her şey bitmiş değil. Kendimi daha çok geliştirmem lazım. Emeğimin karşılığını da aldım. Ailem, hocalarım ve arkadaşlarım bana hep destek oldu. Babamın hayali hukuk okumamdı fakat ben kendi hayallerimin peşinden gittim."