LGS Tercih Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları 'meb.gov.tr' internet adresinden açıklandı.

LGS Tercih Sonuçları Açıklandı

LGS Tercih Sonuçları Açıklandı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) çerçevesinde tercih yerleştirme sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesi üzerinden açıklandı.

Öğrenciler, yerleştirme sonuçlarına T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile 'sonuc.meb.gov.tr' adresi üzerinden erişebiliyor.

ANADOLU LİSELERİ  0 DOLDU

LGS yerleştirme sonuçlarına bakıldığında, merkezi sınavla öğrenci alan fen, sosyal bilimler ile Anadolu liseleri % 100 doldu.

İlk yerleştirme sonuçlarına bakıldığında Anadolu imam hatip liselerinde % 99,8, mesleki ve teknik anadolu liselerinde %97 doluluk oranına ulaşıldı.

Liselere sınavsız yerleştirmenin ilk etabında, öğrencilerin % 92’si yaptıkları ilk 3 tercihinden birine yerleşti.

OKULUNU DEĞİŞTİRMEK İSTEYENLER

Birinci yerleştirmede yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyenler için yerleştirme dönemi sürecek. Bu kapsamda 10-14 Ağustos tarihinde yerleştirmeye esas birinci nakil tercih süreci olacak.

Yerleştirmeye temel birinci nakil neticeleri, 17 Ağustos tarihinde açıklanacak. Yerleştirmeye temel ikinci nakil tercih işlemleri, 17-21 Ağustos tarihinde yapılabilecek.

İKİNCİ NAKİL SONUÇLARI 24 AĞUSTOS TARİHİNDE

Yerleştirmeye temel ikinci nakil sonuçlarının 24 Ağustos tarihinde açıklanmasıyla merkezi olarak yapılan ana yerleştirme süreci sonlanacak.

Daha sonra hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonları tarafından yerleştirme başvuruları alınacak ve 28 Ağustos tarihinde yerleştirme süreci tamamen bitecek.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR