Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, (KYK) tarafından yapılan açıklamaya göre, yurtlar hakkında gençleri bilinçlendirmek ve öğrencilerin karşılaşabileceği sıkıntılara karşı kolayca çözüm üretmek amacı ile kurulan KYK Kurumsal İletişim Merkezi (KİM) tekrar düzenlendi.

Gençler şimdiye kadar haftanın 7 günü yalnızca mesai saatleri arasında ulaşılabilen, KYK Kurumsal İletişim Merkezi'ne artık 444 1961 numaralı hattan ve Twitter hesabı KYK_DESTEK’den 7 gün 24 saat hizmet alabilecek.

20 AĞUSTOS SON GÜN

Üniversite öğrencileri tarafından öncelik olarak KYK yurtları tercih ediliyor. Öğrenciler, 14 Ağustos’tan 20 Ağustos gecesine kadar başvurularını e-devlet üzerinden yapılacak. Öğrenciler başvuru yaparken hiçbir ücret ödemeyecekler.

Başvuruyu üniversiteye ilk başlayan öğrenciler ile ara sınıfta eğitimine devam eden öğrencilerde yapabilecekler. Başvurunun gerçekleştirilmesinden sonra herhangi bir değişiklik durumunda e-devlet üzerinden değişen bilgilerini değiştirecekler. Öğrencilerin yurt için gerçekleştirdikleri başvuru, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 11 farklı kamu kurum ve kuruluşlar aracılığı ile incelenecek. İncelemelerin ardından başvuru sonuçları KYK'nın kurumsal internet sitesi ‘yurtkur.gsb.gov.tr’ adresinden haber verilecek.

Birinci sınıfların yanında KYK yurtları için ara sınıfta eğitim gören öğrencilerde başvuru yapabilecek. Bakanlık öğrencilerin bu tarihleri kaçırmamalarını söyledi.