Kredi Yurtlar Kurumu (KYK), yurt başvuruları dün başladı. Ancak öğrencilerin yurt başvurularını internet üzerinden daha sağlıklı ve bilinçli bir şekilde yapmaları için yayınlanan kılavuza dikkat etmeleri gerekiyor. Öğrencilerin akıllarında KYK yurt başvuruları nasıl yapılır, en son hangi gün başvuru yapılabilir, internet üzerinden nasıl gerçekleştirilir gibi pek çok sorular bulunmaktadır. İşte KYK başvuruları ile bilgili bilmeniz gerekenler.

Binlerce genci misafir eden, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), bu yeni eğitim yılında gençleri karşılamak için gerekli hazırlıklarını gerçekleştirdi.

2017-2018 öğretim senesinde üniversiteye başlayan hazırlık ve 1’inci sınıf öğrencileri, ara sınıflar ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde eğitim gören öğrenciler, kalmak için KYK yurtlarına başvurularını e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Başvurular yapıldıktan sonra değişen bilgiler yine e-Devlet üzerinden değişiklikler yapılarak düzenlenebilir. Sonuçlar, http://yurtkur.gsb.gov.tr/ internet sitesinden öğrencilere haber verilecek.

Başvuruları internet üzerinden yapacak öğrencilerin e-Devlet şifrelerini en yakın PTT şubelerinden almaları gerekiyor. KYK yurtları için başvurular 20 Ağustos’a kadar devam edecek. En son gün olabilecek yoğunluk nedeniyle öğrencilerin son güne kadar başvuruları yapmasında fayda vardır.