ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavına giren adaylar cevap kâğıtlarını 10 gün içinde https://ais.osym.gov.tr adresinden inceleyebilecek.

KPPS'YE GİREN ADAYLAR 10 GÜN İÇİNDE CEVAP KAĞITLARINA BAKABİLİRLER

ÖSYM'nin internet sitesinden gerçekleştirilen açıklamada, 27 Mayıs 2017'de yapılan KPSS alan sınavlarının 1. oturumu (kamu yönetimi, uluslararası  ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri), 2. oturumu (hukuk, iktisat,  maliye) ile 28 Mayıs 2017 tarihinde uygulanan KPSS alan sınavlarının 3. oturumuna  (işletme, muhasebe, istatistik) giren adayların cevap kağıtlarının görüntülerini  ve cevap kağıtlarına yaptıkları işaretlemeleri, https://ais.osym.gov.tr adresi  itibariyle bugünden itibaren 10 gün süre içinde inceleyebilecekleri bütün kamuoyuna duyurdu.

 21 Mayıs 2017'de yapılan 2017- KPSS A Grubu ve Öğretmenlik  (genel yetenek- genel kültür- eğitim Bilimleri) sınavına katılan adayların cevap  kağıtları ve soruları da https://ais.osym.gov.tr  üzerinden adaylara açılmış bulunmatadır.  Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C.  kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "cevap  kağıdı görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı  görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik  okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru  cevaplarını görebilecekler.