KPSS 2018/1 Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Binlerce insanın merakla beklediği KPSS 2018/1 tercih kılavuzu yayınlandı. Adaylar tercihlerini 26 Haziran-5 Temmuz arasında yapacaklar.

KPSS 2018/1 Tercih Kılavuzu Yayınlandı

KPSS 2018/1 tercih dönemi başladı. Memur, tekniker, mühendis, mimar ve avukat başta gelmek üzere birçok bölümde sağlanacak olan istihdam çerçevesinde başvurular, 26 Haziran-5 Temmuz tarihleri içinde yapılabilecek. 2016 KPSS puanlarına göre değerlendirmeye alınacak olan olan memur adayları, tercih kılavuzunda olan nitelik kodlarına göre başvurularını yapacak. İşte, KPSS 2018/1 tercih kılavuzu ve adayların ilgi ile araştırdığı tercih robotu hususunda bazı bilgiler.

KPSS 2018-1 TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve mevkilerinde, “Kamu Vazifelerine İlk Kez Atanacaklar İçin Gerçekleştirilecek Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde ÖSYM tarafından atama yapılacaktır.

KPSS-2018/1 Tercih Kılavuzu, alakalı mevzuat gereğince atama izni alınmış olan kadroları ve mevkileri, bunlar için istenen özellikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır.

Adayların bu kılavuzda olan kadro ve pozisyonlara tercih yapabilmeleri için, 22 Mayıs 2016, 16 Ekim 2016 ve 20 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirimiş olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2016-KPSS Lisans ve 2016-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların minimum birinden alakalı KPSS puanını almış olmaları lazımdır.

Yerleştirme aşamalarında ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı baz alınacaktır.

Alakalı Yönetmelik hükümleri kapsamında gerçekleştirilen merkezi yerleştirme neticesi B grubuna ait herhangi bir kadro yada pozisyona atanan adaylar, daha sonraki personel atamaları için yerleştirmelerine asıl alınan puanla başvuru yapamazlar.

KPSS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYINIZ

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR