Kaş Kaymakamlığı tarafından, Kaş Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü’ne gönderile yazıya göre, Kaş Anadolu İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin okulu seçecek öğrencilere geri ödemesiz burs verileceğinin bildirilmesi istendi.

Okullara iletilen 'Burs Ödeme Kararı' adlı bildiride, ‘TEOG tercihlerinden sonra 2017-2018 öğretim senesinde okulumuzda eğitime başlayan öğrencilere 350-400 puan aralığına 150 TL, 401-450 puan aralığına 200 TL, 451-500 puan aralığına 300 TL okulumuzdaki eğitim öğretim dönemince mezun olana kadar geri ödemesiz bir şekilde burs verileceği ifade edilmektedir. Okulunuzda 8. sınıfı bitiren TEOG tercihinde bulunacak öğrenci ve velilerine gerekli bilgilerin verilmesini arz ederim’ açıklaması yapıldı.

TEOG KURSLARI İÇİN VERİLEN PARALAR İADE EDİLECEK Mİ?

TEOG sınavının kaldırılmasının ardından birçok vatandaşın kafasını kurcalayan, ‘yatırılan paralar ne olacak?’ sorusuna Tüketicilerin Haklarını Savunma Derneği (TÜHASAVDER) Başkanı Avukat Ahmet Salgut’tan yanıt geldi.

Salgut tarafından yapılan açıklamada, meydana gelen hadisenin hukukta Mücbir Sebep olarak ifade edildiğini belirterek, ‘Çocuğunu kursa kayıt ettiren öğrenci velileri istedikleri takdirde kurs ile gerçekleştirdiği sözleşmeden vazgeçebilir ve ödedikleri ücretleri tekrar alabilirler. Bu konuda Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin Ücretlerin İadesi başlığı altında, öğrencinin yalnızca girdiği derslerin ücretini ödeyerek kalan kısmı iade alabilirler.’ şeklinde konuştu.