İstanbul Aydın Üniversitesi'nde 102 Farklı Ülkeden 3 Bin 500 Öğrenci Eğitim Görüyor

İstanbul Aydın Üniversitesi, 102 ülkeden gelen toplam 3 bin 500 uluslararası öğrencisiyle, uluslararası öğrencilerin Türkiye’de en çok tercih ettiği vakıf üniversitelerinin arasında yer alıyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi'nde 102 farklı ülkeden 3 bin 500 öğrenci eğitim görüyor.

Eğitimde uluslararasılaşma konusunda geliştirdiği “eğitim diplomasisi” kavramıyla Türkiye’nin öncü yükseköğretim kurumlarından biri olan İstanbul Aydın Üniversitesi, 102 farklı ülkeden gelen toplam 3 bin 500 uluslararası öğrencisiyle, Türkiye’ye en çok uluslararası öğrenci çeken vakıf üniversitelerinden biri oldu.

TİM’DEN “EĞİTİM HİZMETLERİ İHRACATI” ÖDÜLÜ ALMIŞTI

Bu başarısını yıl içinde aldığı bir ödülle de perçinleyen İstanbul Aydın Üniversitesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu yıl ilk defa gerçekleştirilen “Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının, uluslararası öğrencilerden elde edilen döviz getirisi rakamlarıyla sıralaması belirlenen “Eğitim Hizmetleri” kategorisinde ikinci olmuştu.

TÜM DÜNYADA GEÇERLİ LİSANS DİPLOMASI

 

Uluslararası öğrencileri İstanbul Aydın Üniversitesine çeken en önemli etmenlerin başında, üniversitenin kendine belirlediği dünya üniversitesi vizyonu geliyor. Aralarında dünyanın en köklü üniversitelerinin de yer aldığı 450 üniversiteyle akademik iş birliği içinde bulunan İstanbul Aydın Üniversitesi, bağlı bulunduğu Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS), mezunlarına verdiği diploma eki ve Erasmus+, Mevlana ve Farabi gibi değişim programları sayesinde öğrencilerine hemen tüm dünyada geçerli bir lisans diploması veriyor. Ayrıca üniversitenin Florya’da bulunan ve böylelikle şehrin birçok noktasına en fazla yarım saatte ulaşma imkanı tanıyan kampüsü de bir başka etken. Bundan başka üniversitenin uygulamalı eğitim felsefesini benimsemiş olması da uluslararası öğrencileri cezbeden bir başka etken. Bu sayede uluslararası öğrenciler aktif iş yaşamına hazırlıklı bir şekilde mezun olurken, kendi ülkelerinde yatırımları bulunan Türk firmalarında, Türkiye’de eğitim görmüş, dil bilen, hem Türk kültürüne, hem de kendi kültürüne hakim bireyler olarak rahatlıkla iş bulabiliyor.

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Eğitim Haberleri