İstanbul Aydın Üniversitesi Öğrencileri Ünişef'i Ağırladı

BeIN Gurme kanalında yayınlanan “Unişef” programı, İstanbul Aydın Üniversitesi’nin konuğu oldu. Üniversitenin bahçesinde gerçekleştirilen çekimlerde yer alan İAÜ Gastronomi Bölümü öğrencileri, birbirinden leziz yemekler yaptı.

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri Ünişef'e ağırladı.

Her hafta Cumartesi günü beIN Gurme kanalında yayımlanan, sunuculuğunu ünlü oyuncu Kemal Uçar’ın, yönetmenliğini ise Anıl İlker’in üstlendiği “Unişef” programı, bu haftaki çekimlerinde İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi Bölümü öğrencilerini konuk etti.

YEMEKLER TAM NOT ALDI

Programda istiridye soslu karides ve damla sakızlı dondurma eşliğinde Türk kahveli browni yapan İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi Bölümü öğrencilerinden Dilara Seferoğlu ve Arda Paftalı, yemeklerin yapım tekniklerini aşama aşama seyircilere anlattı. Ardından yemeklerini üniversite öğrenci ve personelinin tadımına sunan öğrenciler, tadımlayan herkesten tam not aldı.

"BÖLÜMÜMÜZ TÜRKİYE'DE ALANINADAKİ SAYILI EĞİTİM MERKEZLERİNDEN BİRİ"

Programın daha sonraki çekimleri Gastronomi bölümünün mutfağında gerçekleşti. Bölüm öğrencileri ve öğretim üyeleriyle gastronomiye dair röportajlar yapan Unişef ekibi, daha sonra kampüs içerisinde farklı bölümlerden öğrenci ve akademik personelle söyleşiler gerçekleştirdi. Konuyla ilgili konuşan İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kamil Bostan ise şunları söyledi: “Gastronomi bölümümüz geleceğin ünlü şeflerini yetiştiriyor. Üniversitemizin 'uygulamalı eğitim' ve 'bilgiyi ürüne dönüştürme' politikaları çerçevesinde uygulama ağırlıklı eğitim veren bölümümüz, şu an Türkiye’de alanındaki sayılı eğitim merkezlerinden biri.”

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Eğitim Haberleri