Eğitim alanında önemli adımlar atan İlim Yayma Vakfı, Anadolu'da yaşayan TEOG sınavında %5'lik başarı elde eden bütün öğrencilere sağlayacağı bir burs hazırlığı içerisinde.

Proje içeriğinde vakfımız bünyesindeki Anadolu ve Fen Lisesi'nde dört sene boyunca öğrenciler hiçbir ödeme yapmadan yüzde yüz burslu olarak eğitim görecek. Bununla birlikte bu dört sene boyunca kalacakları yurtların karşılığı da hayırsever vatandaşlarımız tarafından ödenecek. Liseden mezun olan gençlerin başarı durumlarına bakılarak Zaim Üniversitesi'nde de burs avantajından yararlanabilecek.

Başvurular okulların başlama tarihine kadar sürecek. Başvurular İstanbul dışından olmak üzere tüm illerden alınabilecek. ancak önceliğimiz Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri. Diğer bölgelerdeki başarılı öğrencilerimiz de öncelikliler arasında olacak.

Projede yüzde yüz burstan faydalanan gençler 4 senelik leğitim hayatında çitf yabancı dil, Robotik sistemler ve kodlama ve Kaşif Programı gibi pek fazla eğitim sunulacak.

Proje hakkında açıklama yapan İlim Yayma Vakfı İrfan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ahmet Kerim NALBANT 'Ülkemizin genç nesillerciddi çalışmalarda bulunduk. Yine bu doğrultuda Anadolu'daki başarılı öğrencilerimizi İstanbul'da sınava hazırlayacağız.' dedi.