İAÜ Gastronomi Öğrencileri Universiade 2017’de 5 Ödül Aldı

Adnan Menderes Üniversitesi’nin düzenlediği “3’üncü Ulusal Üniversitelerarası Aşçılık Şampiyonası” (Universiade 2017), 24-25 Şubat tarihlerinde Kuşadası’nda gerçekleştirildi.

İAÜ Gastronomi öğrencileri Universiade 2017’de 5 ödül aldı.

Kuşadası Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve ilk kez Dünya Aşçılar Birliğinin (WACS) de katılım gösterdiği yarışmada İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri, 3 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

İAÜ GASTRONOMİ DAMGA VURDU

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) olmak üzere çeşitli derneklerin de organizasyonda yer aldığı yarışmada, İAÜ Gastronomi öğrencilerinden Ahsen Cihan, ‘Restoran Başlangıç Tabağı’ kategorisinde gümüş, ‘Restoran Tatlı Tabağı’ kategorisinde bronz madalya kazanırken; Bahadır Kalyon ‘Kanatlı Kümes ve Av Hayvanları Tabağı’ kategorisinde gümüş, ‘Balık Tabağı’ kategorisinde bronz madalya; Arda Paftalı ise ‘Et Yemeği Tabağı’ kategorisinde gümüş madalya kazandı.

DÜNYA AŞÇILAR BİRLİĞİ JURİLERİ DEĞERLENDİRDİ

Değerlendirmeleri Dünya Aşçılar Birliği kriterlerine göre yapılan Universiade 2017 yarışmasında; katılımcılar kapalı kutular içinde verilen malzemelerden ilgili kategorilerde sunum yaptılar. Yapılan sunumlar Dünya Aşçılar Birliği Başkanı Thomas A. Gugler’in başkanı olduğu ve tamamen yabancı şeflerden oluşan WACS jüri üyeleri tarafından değerlendirildi.

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Eğitim Haberleri-->