İAÜ Çocuk Üniversitesi'nde Mezuniyet Heyecanı Yaşandı

İAÜ Çocuk Üniversitesi'nin düzenlediği üç haftalık yaz okulu programı, keyifli bir mezuniyet töreniyle sona erdi.

İAÜ Çocuk Üniversitesi'nde mezuniyet heyecanı yaşandı.

Türkiye'nin en büyük vakıf üniversitelerinden İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde hizmet veren İAÜ Çocuk Üniversitesi tarafından düzenlenen üç haftalık yaz okulu, keyifli ve görkemli bir mezuniyet töreniyle son buldu.

GELECEK YILLARIN PROVASINI YAPTILAR

İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Halit Aydın Kampüsü'nde düzenlenen mezuniyet töreninden önce öğrencilerin yaptığı çalışmaların sergisini inceleyen aileler çocuklarının eserleri karşısında büyük mutluluk yaşadı. Törendeyse  yaz okuluna katılan ve Yaşları 5 ile 12 arasında değişen yaklaşık 40 öğrenci kep ve cüppelerini giyerek mezun oldu. Üniversite havasını küçük yaşlarda soluyan minikler gerçek bir üniversitenin mezuniyet törenini aratmayan bir konsepte sahip olan törende, adeta gelecek yıllarda yaşayacakları mezuniyetlerin bir provasını yaptı.

"BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE YÜRÜTTÜK"

Törende konuşan İAÜ Çocuk Üniversitesi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayşin Kaplan Sayı "Yoğun bir yaz okulu programını geride bıraktık. Bu bir yaz okulu programı desek de sadece eğlencenin olmadığı eğlenceyle birlikte pek çok şey öğrenen çocukların artık hayata daha farklı bakacaklarını düşünüyorum. Ayrıca gezilerimizde sanat ve kültürel anlamda verimli geçtiği kadar öğrencilerimizle birebir vakit geçirmemizi sağladı. Gezilerin de sadece vakit doldurmak amaçlı olmaması için planlarımızı büyük titizlikle yürüttük" ifadelerini kullandı. Çocuklardan büyük umudu olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Sayı, bunun gibi zenginleştirilmiş eğitimlere her zaman çocuklarını teşvik etmeleri konusunda velilere seslenerek, onlara kış okulu eğitimine çocuklarını göndermeleri konusunda davette bulundu.

"ONLARDAN BÜYÜK İŞLER BEKLİYORUZ"

Yrd. Doç. Dr. Sayı'dan sonra söz alan İstanbul Aydın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Özyılmaz ise, "Biz bu sertifika ve diplomaları almak için, bu cüppeleri giyebilmek için yıllarca uğraştık. Buradaki çocuklarımız çok şanslı ki şimdiden böyle imkanlara sahipler. Bu yüzden onlardan büyük işler bekliyoruz. Ayrıca bu imkanları onlara sunan ailelerine ayrıca teşekkür ediyor ve onları bu bilinçlerinden dolayı böylesine güzel bir eğitimle çocuklarını buluşturdukları için tebrik ediyorum" dedi. Konuşmalarıdan sonra tek tek isimleri okunarak sahneye alınan öğrenciler, yaz okulu boyunca ders aldıkları öğretmenleri ve İAÜ Çocuk Üniversitesi ekibinin ellerinden başarı belgelerini aldı. Tüm öğrencilere belgelerinin taktim edilmesinden sonra öğrenciler, Yrd. Doç. Dr. Sayı eşliğinde keplerini havaya fırlatarak mezuniyetlerini kutladı.

CAM OCAĞI MÜZESİN'DE KEYİFLİ DAKİKALAR

Öte yandan İAÜ Çocuk Üniversitesi yaz okulu kapsamında son gezi Cam Ocağı Müzesi'ne gerçekleştirildi. İlk olarak gösteri alanına geçen çocuklara cam ustası tarafından kısaca camın maddesi ve yapısı tanıtılarak gösteri amaçlı bir kuş yapıldı. Ardından müzenin içinde keşfe başlayan çocuklara cam sanatçısı balık şeklinde bir süs eşyası yaparak keyifli dakikalar yaşattı. Cama rengini nasıl verdiğini gösteren sanatçıya yoğun ilgi gösterildi. Bu güzel sanat gezisinden sonra kısa bir mola veren çocuklar müzenin yeşilliklerle dolu bahçesinde açık havada öğle yemeklerini yiyerek keyifli vakitler geçirdi.

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Eğitim Haberleri-->