Farklı Kültürler, Farklı Renkler İAÜ'de Bir Araya Geldi

İstanbul Aydın Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Kültür Şenliği, üniversitede eğitim alan uluslararası öğrencileri bir araya getirdi.

Farklı kültürler, farklı renkler İAÜ'de bir araya geldi.

Bu yıl 6'ncısı gerçekleştirilen ve geleneksel bir hale gelen Uluslararası Kültür Şenliği, İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Halit Aydın Kampüsü'nde düzenlendi.

4 BİNDEN FAZLA ÖĞRENCİ KATILDI

Toplam 33 ülkeden 4 binden fazla öğrencinin katıldığı şenlikte öğrenciler kendi ülkelerinin kültürlerini sergilerken, farklı kültürleri tanıma ve o kültürün temsilcileriyle kaynaşma olanağı buldular. Her geçen yıl genişleyen ve benimsenen bir anlayışla kültürlerin bir araya gelmesini sağlayan 6'ncı Uluslararası Kültür Şenliği, Türk öğrencilere de dünyaya açılma imkanı sundu. Son derece renkli ve eğlenceli anlara sahne olan 6'ncı Uluslararası Kültür Şenliği'nde birçok farklı ülkeden katılımcı, katılımcıların kendi ülkelerinin şarkılarını ve danslarını mini şovlarla süsleyerek tanıttı.

YURTDIŞINDA YÜKSEK LİSANS İMKANI

Pakistan'dan Ruanda'ya, Çin'den Moldova'ya kadar 100'den fazla ülkeden öğrencilerin eğitim aldığı  İstanbul Aydın Üniversitesi, eğitimde uluslararasılaşma konusunda, geliştirdiği "eğitim diplomasisi" kavramıyla Türkiye'nin öncü üniversitelerinden biri olarak öne çıkıyor. Tam bir dünya üniversitesi görünümüne sahip olan İstanbul Aydın Üniversitesi, aralarında dünyanın en köklü üniversitelerinin de bulunduğu 450 farklı üniversiteyle geliştirdiği işbirliklerinin yanı sıra, Erasmus+, Mevlana ve Farabi gibi öğrenci değişim programlarına uyumluluğu ve öğrencilerine sunduğu yurt dışında yüksek lisans ve doktora imkânları sebebiyle uluslararası öğrenciler tarafından yoğunlukla tercih ediliyor. "Türkiye'de ilk 5, dünya genelinde ise ilk 100 üniversite arasında girme" hedefinde olan İstanbul Aydın Üniversitesi, mezunlarına Avrupa Konseyi'nin vermiş olduğu diploma eki ve uyguladığı Avrupa Kredi Transfer Sistemi sayesinde öğrencilerine Avrupa Yükseköğretim Bölgesi'nde geçerli bir diploma veriyor.

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Eğitim Haberleri